Publikováno

Lithium… tunely, krtci a krtičáky…

Žijeme v době, kdy námi ‚zvolení‘ představitelé naší ‚demokracie‘ rozdávají naše strategické bohatství lithia cizincům ‚překvapivě‘ těsne před tim, než budou odejduti ze svých rozdávacích postů, jistě za vřelou nadnárodní pochvalu pro naše před 4-mi lety ‚zvolené‘ tedy asi nejlepší z nás … ‚At žije náš volební systém! At žijí naše politické partaje, které nám umožnují tyto vzrušující rozkrádací chvíle naplno prožít!‘

Budou tu vrtat jako krtci, tvořit nám obrovské krtičáky, chemicky upravovat spodní vody…. a co z toho zbyde nám, českým občanům? Zdevastovaná krajina a voda! Přiměřená to odměna pro ty, kteří si vlastní hloupostí nechají ukrást lithium z vlastních hor! Možná za to pánům Havlíčkovi, Zaorálkovi a Sobotkovi ještě někdo z místních mediálně poděkuje, uváže na to sametovou mašlicku mezinárodní spolupráce a transferu špičkových technologií, umožněných velkolepým návratem našich zlatých tunelářů s portfoliem z OKD, do rozvojové země dnes zvané Česko.

Zrada za tlumeného potlesku ‚našich‘ sociálně-globalizačních medií.. jejichž dobře připravená propaganda už nás masíruje stylem ‚aby vláda zamezila dalším sporům, přijala opatření, aby posílila práva státu na těžbu dalších surovin‘… kde za strategickou surovinu ale považuje jen uran, za ‚kritické suroviny‘ považuje antimon, hořčík, chrom, kobalt a platinu, a za ‚aktuálně významné‘ považuje lithium a pár dalších… jsme tak cíleně uvedeni do zkresleného obrazu, že lithium je v podstatě jen kov třetí kategorie ‚aktuální významnosti‘, dezinformace jak má být!

No tak alespon nebudeme mít starosti s průzkumem, těžbou, zpracováním a metalurgickými procesy až do výroby finálních produktů… tak totiž zni MoU (Memorandum of Understanding) které nám naši ‚vyvolení‘ podepsali za stát, ale pozor, ne s jiným státem, jen s jednou soukromou firmou z Perthu! A ti produkt prodají a zisky potečou kam? No hádejme…. Mohli jsme kolem této naší strategické suroviny postupně budovat celé nové odvětví našeho průmyslu, možná srovnatelné co do budoucích zisků s dnešní výrobou aut …

…ale pánové Havlíček, Zaorálek a Sobotka se rozhodli nás těchto starostí ušetřit. Hurraa vpřed soukromá firmo z Perthu na druhé straně zeměkoule, rozdáváme Česko! ..zaveleli do implozivního útoku naši pánové, jsouce tak hluboce přesvědčeni o své pravdě, že to s nikým ve vládě či Parlamentu ani nemuseli konzultovat…a veřejné mínění nás občanů? Haha …ted už se asi vidi v tryskáči do Bakalastánu, kde budou přednášet o tom, jak spravedlivě tunelovat stát s klidem na duši a úsměvem na rtech.

At žije sociální globalizace! Firma z Perthu si tak bude moci v Krušných horách zařádit s naší starou krajinou a vyrobit nám tam krajinu novou! Peníze z naší země jim jistě koupí i spokojené úsměvy našich úředníků, kteří jim tam dovolí Nové Eldorado! …ostatně ‚zákony‘ už tu mají ‚vypiplané‘ takovým způsobem, že ten kdo by se snad opovážil je z něčeho nařknout by poznal zač je toho loket…. A co my, zbylí Česi bez tryskáčů? Budeme tlapat po ‚našich‘ Krušných horách a koukat na jejich Eldorado, nové to zrcadllo naší vlastní hlouposti?…

..možná tak před 10ti lety chlapci a děvčata, ale dnes už ne! Doba se změnila a tenhle drancovací pokus tady už neprojde! Zastavujeme ho. Existence legitimních věřitelů státu znamená, že stát je dlužníkem. Dlužník, podle jakýchkoliv zákonů, nemůže snižovat bez souhlasu svého věřitele hodnotu svého majetku, a tedy ani rozprodávat své nerostné bohatství, dokud dluh věřiteli nesplatí, a tedy žádný takový ‚dokument‘ současné ‚vlády‘ není legitimní. Poslali jsme proto dopisy adresované firmám European Metals Holding Limited do Perthu, Cadence Minerals do Londýna a Bacanora Minerals do Calgary s vysvětlením a výzvou, aby všem svým investorům a potenciálním investorům podali informaci o neplatnosti Havlíčkova Memoranda, a neslibovali jim žádné příjmy z prodeje českého lithia. Obdobné dopisy s vysvětlením odešly také Ministerským předsedům Austrálie a Velké Británie. Kopie dopisů přikládáme.

Pár faktů o lithiu.. Lithium je kov budoucnosti. Má využití nejen ve výrobě baterií, ale také ve výrobě lehkých slitin pro automobilový, letecký a kosmický průmysl, ve výrobě žáruvzdorného skla a keramiky, výrobe lubrikačních tuků atd. Má obrovský význam v nukleárni fyzice, mimochodem deuterid lithia slouží jako fúzní palivo ve fázových termonukleárních zbraních druhé generace -vodíkových bombách. V přírodním izotopu lithia je minoritně zastoupený také radionuklid 6Li, který slouží k přípravě tritia 3H, které je palivem pro budoucí termonukleární reaktory. Až lidstvo technicky zvládne jadernou fúzi, naše zásoby lithia 6Li se stanou v podstatě nevyčerpatelným zdrojem energie lidstva… Největšími světovými producenty lithia jsou Austrálie, Chile a Argentina, největší světové zásoby mají Bolívie, Chile, Argentina, Čína a USA. Tolik fakta, my údajně máme jen 3% světových zásob…ale mužeme této informaci v dnešní době cílené sociální dezinformace věřit? Světová poptávka po lithiu roste meziročně o 12% a předpokládá se, že s nárůstem potřeby Li-ion baterií v automobilovém průmyslu se nárůst poptávky zvýší.

Bacanora Minerals

Cadence Minerals

EMH Limited

Prime Minister Australia

Prime Minister U.K.

MoU lithium signed