O nás

Mnoho let jsme šli každý po vlastní cestě. Každý z nás měl svůj názor a české zkušenosti, každý řešil své záležitosti jinak. Všichni jsme měli jiné priority než sbírky zákonů, a naivně jsme věřili, že nás právní systém spravedlivě ochrání, pokud to bude nutné. Každý z nás ale dříve nebo později pocítil bezpráví tam, kde očekával ochranu. Měli jsme možnost bezpráví buď přijmout, nebo proti němu bojovat. Každý z nás zvolil to druhé.

Prvním a neúnavným bojovníkem proti bezpráví byl Honza Macháček, který nás spojil v pohledu na nezákonnost. Poté, co byl v roce 1998 zneužit k ochromení právního systému státu, vydal se sám, jen s morální podporou svých kamarádů, především Jardy Hrdličky a Vlasty Čevely, bojovat s větrnými mlýny. Všemi útoky však prošel nezlomen, a to i přes fakt, že se mu bytové družstvo spolu s exekutorem snažilo ukrást i jeho jediný družstevní byt. Tak jak konáš ty dnes, tak bude konáno s tebou zítraje věta k zamyšlení pro ty, kteří dnes zneužívají moc v této zemi.

Honza se v roce 2015 setkal s kamarádem z dětství Jiřím Formanem, který po mnoha letech strávených v Kanadě, Asii a Británii tu narazil hned na několik českých podrazů. Co se stalo s naší společností, že jedná s lidmi tak arogantně a neupřímně, plodí paskvily zákonů na objednávku, toleruje bezpráví a rozkrádání? Ptal se. Dobří lidé se bojí, nemají vizi, nemají sílu. Lidé bez morálních zábran si tu nastavili státní moc tak, aby byli nepostižitelní. Co s tím? Propojme dobré lidi a bojujme spolu s nimi za obrodu naší společnosti!

V červnu 2016 k nám přibyl Pavel Pátek, státem poškozený člověk se strastiplným osudem, jehož jsme zachránili za 5 minut dvanáct. Jarda Roušavý se připojil ve stejné době. Koncem roku nás osud propojil s Jakubem Hlouškem, který svým nadčasovým myšlením obohatil náš pohled na dění kolem nás. Martin Doležal se přidal brzy poté. Vzniklo tak jádro kolektivu s mušketýrským heslem jeden za všechny, všichni za jednoho. Krátce na to jsme spustili webovou nástěnku, a na jaře 2017 webovou stránku.

Naše řady se rozrůstají. Propojujeme spoluobčany i skupiny, kterým není osud našeho státu lhostejný. Podporu nám poskytují i lidé z okolní Evropy. Ti věří stejně jako my, že právě ČR se po nevyhnutelných změnách stane vzorem nové a suverénní země Evropy, fungující podle přirozených, spravedlivých a udržitelných principů. Nejsme politická strana a jistě nebudeme, dokud zde neobnovíme právní stát. Nechceme rozbít princip parlamentní demokracie. Chceme ji změnit tak, aby začala fungovat jako skutečná demokracie pro lidi, na rozdíl od dnešní zastřené totality, která z nás dělá své otroky.

 

  Jan Macháček, Ing.

   Jiří Forman, Ing. MEng.

    Jakub Hloušek

     Jaroslav Roušavý

      Pavel Pátek

       Vlastimil Čevela

        Jaroslav Hrdlička

         Martin Doležal