O nás

Mnoho let jsme šli každý po vlastní cestě. Měli jsme jiné priority než sbírky zákonů, a naivně jsme věřili, že nás právní systém spravedlivě ochrání tam, kde to bude nutné. Každý z nás ale dříve nebo později pocítil bezpráví tam, kde očekával ochranu. Měli jsme možnost bezpráví buď přijmout, nebo proti němu bojovat. Každý z nás zvolil to druhé.

Prvním a neúnavným bojovníkem za spravedlnost byl Honza Macháček, který nás spojil v pohledu na nezákonnost. Byl zneužit k ochromení právního systému státu, a vydal se sám, jen s morální podporou svých kamarádů Jardy Hrdličky a Vlasty Čevely bojovat s větrnými mlýny. Všemi útoky prošel nezlomen. Tak jak konáš ty dnes, tak bude konáno s tebou zítraje věta k zamyšlení pro ty, kteří dnes zneužívají moc v této zemi.

Honza se v roce 2015 setkal s kamarádem z dětství Jiřím Formanem, který po letech studia a práce v Kanadě, Asii a Velké Británii narazil hned na několik českých podrazů. Co se stalo s naší společností, že jedná s lidmi tak arogantně a neupřímně, plodí paskvily zákonů, toleruje bezpráví a rozkrádání? Ptal se. Dobří lidé se bojí, nemají vizi, nemají sílu. Lidé bez morálních zábran si tu nastavili státní moc tak, aby byli nepostižitelní. Co s tím? Dodejme lidem sílu a nastupme novou cestu pravdy, spravedlnosti a dobrých mravů v naší společnosti!

V červnu 2016 k nám osud připojil Pavla Pátka, státem poškozeného člověka se strastiplným osudem, jehož jsme zachránili za 5 minut dvanáct. Jarda Roušavý se připojil ve stejné době, později také Jakub Hloušek a Martin Doležal. Vzniklo tak jádro kolektivu s mušketýrským heslem jeden za všechny, všichni za jednoho. Vesmír tomu chtěl, abychom na naší cestě potkali duchovní osobnosti, kteří svým nadčasovým náhledem dodávají našemu pragmatismu nový rozměr. Připojila se řada dalších vzdělaných lidí.

V srpnu 2017 jsme vlastnoručně vyrobili mobilní podium a začali jezdit po českých městech s programem našich sdělení občanům a hudby. Spojilo nás to s hudebníkem Petrem Kapkem, který spatřil v našich vizích obrody společnosti důležitý praktický krok na cestě v jeho projektu Nebesa na Zemi. Nejsme ani herci ani řečníci, tyto schopnosti nahrazujeme svou upřímností. Ukazujeme lidem, že existujeme a že tu chceme skutečnou demokracii a právní stát, namísto ochotnického divadla, které nám demokracii jen předstírá v jakémsi absurdním a nekompetentním představení.

Nejsme politická strana. Nemáme žádné sponzory. Jsme obyčejní lidé, kteří ctí dobré mravy a žádají to i po těch, kteří nám mají vládnout.  Ujali jsme se, spolu s našimi partnery, také uspořádání celostátního kulatého stolu, za účelem analýzy dosavadních chyb a návrhu nových řešení. Chceme stát fungující podle přirozených, spravedlivých a udržitelných principů, stát, který půjde Evropě příkladem, stát, ve kterém se budeme cítit doma a v bezpečí. Víme, že v tomto nejsme osamoceni.

 

 

Jan Macháček, Ing.

Jiří Forman, Ing. MEng.

Jakub Hloušek

Jaroslav Roušavý

Vlastimil Čevela

Jaroslav Hrdlička

Martin Doležal